Elbląska mini giełda akwarystyczna

Luźne rozmowy o akwarystyce i nie tylko.

Moderator: Moderatorzy

Akwarysta

Re: Elbląska mini giełda akwarystyczna

Postprzez nemohek » 2011-01-18, 18:01

no szczególnie jak papier toaletowy rzucili do sklepu albo proszek do prania 8)

to była masakra ]:>

Akwarysta

Postprzez michooo » 2011-01-30, 10:25

MINI GIEŁDA AKWARYSTYCZNA 6 i 20 lutego w holu Klubu Sportowego Olimpia przy Agrykola 8 godz. 18.00 do 18.50.Wstęp Wolny. UWAGA !!!!! To ostatnie giełdy - nie przedłużono umowy. Przepraszamy. Liczymy, że inni hobbyści znajdą inny lokal.

to ogłoszenie z portEL-u , ale jaja
Obrazek

Akwarysta

Postprzez colisa65 » 2011-01-30, 15:24

Witam wszystkich miłośników akwarystyki z naszego regionu. Mieszkam w Malborku. Byłem na ostatniej giełdzie i byłem pod wrażeniem. Wcześniej nie byłem nigdy na tej giełdzie bo nie wiedziałem o jej istnieniu. W końcu jest miejsce gdzie można kupić rybki i roślinki po rozsądnej cenie. W sklepach na ogół panuje wszechobecne zdzierstwo. Szkoda, że 20 lutego z powodu braku lokum odbędzie się prawdopodobnie ostatnia giełda. Na tą giełdę w dniu 20 lutego zamierzam przywieźć na sprzedaż neony innesa i czerwone. Wiem, że w sklepie te małe rybki są bardzo drogie tj. od 4 zł wzwyż. Ponieważ przeglądając forum giełdowiczów stwierdziłem, że było zapotrzebowanie na neonki postaram się je załatwić aby sprzedać oczywiście taniej niż w sklepie. Mam w związku z tym pytanie do forumowiczów czy dalej są osoby zainteresowane neonkami. Może są jakieś inne propozycje? W dniu 6 lutego przyjadę jeszcze jako kupujący. Poszukuję mieczyków odmiany simpson. Ostatnio były na giełdzie, ale się nie załapałem bo byłem trzeci w kolejce do zakupu czerwonych simpsonów. Dla mnie nie starczyło. Zastanawiałem się nad zakupem dwóch zielonych samic simpsonek, ale zanim podjąłem decyzję już ich nie było. Na giełdzie trzeba brać od razu co wpadnie w oko bo po chwili upatrzone sztuki znikają. W związku z tym, że po 20 lutym przez nieokreślony czas giełdy mogą się nie odbywać z powodu braku lokum mogę spróbować pomóc akwarystom z Elbląga w organizowaniu wyjazdowych giełd na terenie Malborka do czasu znalezienia lokum w Elblągu. Czekam w tej sprawie na kontakt. Mój nr.tel. 664 482 627. Pozdrawiam wszystkich pasjonatów i do zobaczenia na giełdzie.

Akwarysta

Postprzez LysyM28 » 2011-01-30, 18:18

Witam.Wielka szkoda,bo ceny w sklepach to porażka a i chorubsko łatwo przywlec.Było też gdzie pozbyć sie nadmiaru roślin i ryb.A może 2 panom,którzy zorganizowali sale już sie znudziło? Z tego co wiem x lat temu organizowali sale w klubie żołnierskim na królewieckiej,póżniej w zakrzewie na zawadzie no i teraz na olimpi.Może mają dość noszenia stołów i sprzątania po giełdzie,może liczą że ktoś inny sie w to pobawi? Nie wiem ale gdzieś musi być powód. Rozwiązanie umowy...???
Cryptoheros Sajica
Ancistrus gold

Administrator

Postprzez Rudolf » 2011-01-30, 18:26

Tam gdzie nie wiadomo o co chodzi, z reguły chodzi o pieniądze. Ktoś przecież te koszty organizacyjne ponosił przez wiele lat, a reszta korzystała, zapewne zbytnio się nie interesując stroną kosztową funkcjonowania giełdy. Więc nie ma co się dziwić, że "2 panom" w końcu się "znudziło". Osobiście tych Panów nie znam, ale będąc na ich miejscu też pewnie po jakimś czasie bym sobie odpuścił.

Akwarysta

Postprzez robin » 2011-01-31, 11:12

colisa65 może jakieś bliższe informacje o waszej giełdzie:terminy,miejsce,wstęp?
a co do elbląskiej giełdy może ktoś z was się dowie od prezesa OLIMPI,jakie są przyczyny likwidacji giełdy?

Akwarysta

Postprzez colisa65 » 2011-01-31, 13:50

robin, u nas w Malborku nie ma giełdy. Oczywiście znalazłaby się w naszym mieście grupka zapalonych akwarystów, którzy spróbowaliby coś takiego zorganizować. Ja osobiście spróbuję poszukać lokalu i mam nadzieję, że trafię na jakiegoś właściciela lokalu, który zgodzi się na próbę udostępnić obiekt. Można byłoby w ten sposób zastąpić lukę po giełdzie elbląskiej do czasu jej reaktywacji. Tą giełdę należałoby traktować jako zamiejscową akwarystyczną giełdę elbląską. Utworzenie giełdy na stałe w Malborku to już byłby odrębny temat.Może nawet udałoby się tą malborską giełdę utrzymać dłużej w naszym mieście. Do tego jednak długa droga. Widzę jednak, że są już pierwsze osoby zainteresowane utworzeniem giełdy malborskiej\ robin z Olsztyna\ i to stanowi duży bodziec do działania. Jak wspomniałem na razie spróbujemy zorganizować coś na próbę na czas zawieszenia giełdy w Elblągu. Jeżeli dojdzie do spotkania akwarystów na giełdzie w Malborku to ważna będzie frekwencja bo nie wyobrażam sobie, że rozstawią się z rybkami 3-4 osoby, a kupujących będzie tyle samo. Trzeba jednak spróbować coś zrobić. Proszę o zgłaszanie się na niniejszym forum osób spoza Malborka, które byłyby zainteresowane przyjazdami na giełdę do grodu nad Nogatem. Wiadomo, że akwarystów z Malborka namawiać nie będzie trzeba. Wiadomość szybko się rozniesie. Kiedyś tj. od 1978r do 1990 w Malborku znajdował się Oddział PZA. Tam spotykaliśmy się dwa razy w tygodniu i zawsze ktoś miał rybki do sprzedania po rozsądnych cenach. To jednak już historia. Wracając do sprawy organizacji giełdy w Malborku oświadczam, że do końca lutego powinniśmy wiedzieć czy jest szansa na wynajęcie lokalu. Do końca miesiąca czekam też na komentarze osób spoza Malborka w tej sprawie. Zaznaczam, że w tej chwili ewentualną giełdę w Malborku traktowalibyśmy jako giełdę zastępczą do chwili reaktywacji giełdy w Elblągu. Co będzie dalej to zobaczymy.

Akwarysta

Postprzez Prxemo » 2011-02-01, 10:11

Jeśli ludziom zależy na mini giełdzie akwarystycznej to nawet można było by się dogadać z prezesem Olimpii ze od każdej osoby można było by zapłacić 1 zł. za wejście i tak to jest bardziej opłacalne dać przysłowiową złotówkę niż kupować w sklepach rośliny oraz ryby w cenach 2 a nawet 3 razy większymi niż na giełdzie.
Ja jestem za tym żeby giełda została w Elblągu i w tym samym miejscu!!! Proszę was o pisanie co o tym myślicie. moim zdaniem dobry pomysł jeśli chodzi o pieniądze.

Akwarysta

Postprzez xardas1 » 2011-02-01, 11:38

Zastępcza giełda w Malborku jak najbardziej. Jetsem za i deklaruje swoje przyjazdy jeśli dojdzie ona do skutku... Co do giełdy w Elblagu. Myśle, ze niekoniecznie ona musi zostać w Klubie Olimpia. Lokal ten był trochę za mały dla elbląskich akwarystów. Oczywiście nie narzekam ale można byłoby sie rozejrzec za jakimś innym może troszke większym lokalem.

Akwarysta

Postprzez nemohek » 2011-02-01, 11:58

popieram xardas1 ale tylko w części

do Malborka powiedzmy sobie szczerze nie będzie się chciało większości akwarystom i hodowcom jeździć

proponuję rozejrzeć się za nowym lokalem, mam na uwadze tylko dwa które są warte przemyśleń

jeden to Zakrzewo - zawsze były tam fajne giełdy i dużo miejsca

drugie to ODK nad Jarem - tam też kiedyś były giełdy i jest sporo miejsca

trzeba tylko by się dogadać z Prezesami spółdzielni i kierownikiem

wyrażam chęć pomocy i wsparcia przy rozmowach tylko jeszcze musiał by się znaleźć jeden lub dwóch ludzi którzy poszli by ze mną na rozmowę z prezesami

dobrze było by gdyby byli to ludzie z darem lekkiej mowy, może chudypiotrek7 i Mariusz poszli by ze mną?

Akwarysta

Postprzez szoszon99 » 2011-02-01, 12:21

ja mogę iśc na rozmowę spokojnie >:O

dajcie znac to może w tym tygodniu można by było przejśc sie do któregoś z kierowników
szoszon99

Akwarysta

Postprzez robin » 2011-02-02, 09:47

złotówka,czy dwa to żaden majątek,a na sprzątanie się na zbiera.

Moderator

Postprzez Mariusz » 2011-02-03, 09:19

Popieram, że trzeba poszukać nowego lokalu i myślę, że nadszedł czas byśmy to my forumowicze zajęli się organizacją giełdy (jeśli dotychczasowym organizatorom już się nie chce tego ciągnąć). Jeżeli chodzi o "wycieczkę" do prezesów spółdzielni - jak najbardziej mogę z Wami iść - tylko ustalcie jakiś termin. Sam zagadam z prezesem sp. "Sielanka" bo to bardzo konkretny i sympatyczny człowiek, a w dodatku wędkuje i często przychodzi do mnie do sklepu.
Obrazek Tak Cię widzą - jak sam piszesz...

Akwarysta

Postprzez ACE » 2011-02-03, 11:34

jeśli trzeba ja moge udzerzyć w światowidzie, tylko trzeba się zastanowić nad wejściówkami tak jak padło wyżej powiedzmy 1pln od łepka, mogę zapytać :)

Akwarysta

Postprzez Prxemo » 2011-02-03, 17:31

Tez wlasnie chcialem zaproponowac swiatowid mysle ze hol bysmy mogli zajac po odpowiednich staraniach z naszej strony przeciez od tego wlasnie jest swiatowid zeby laczyc a nie dzielic :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park