Przygotowanie samochodu do zimy

Samochód to obecnie przedmiot, z którego korzystają niemal wszyscy. Dojazdy do pracy, dowóz dzieci do szkoły - to główne powody, dla których korzysta się z auta. W wielu rodzinach są dwa a rynny Poznań nawet trzy samochody, aby każdy mógł bez problemu dostać się w interesujące miejsce. Aby jednak można było bez problemu korzystać z auta, należy zadbać o jego odpowiednie przygotowanie, zwłaszcza do okresu zimowego.

Coraz częściej zdarza się, iż temperatury w okresie zimowym stają się niezwykle niskie. To zaś często bywa powodem unieruchomienia samochodu, zwłaszcza gdy nie jest garażowany, a noce spędza pod przysłowiową chmurką. Jednak można sobie zapewnić komfort korzystania z samochodu także zimą i jego bezproblemowe użytkowanie, jeżeli pomyśli się o kilku ważnych kwestiach.

Przed sezonem zimowym powinno się zadbać przede wszystkim o odpowiednią ilość płynu w układzie chłodzącym i jego dobrą jakość. Najlepiej stosować płyny, gdyż koncentraty rozcieńczane wodą mogą wytrącać ją podczas postoju i powodować jej zamarzanie. Ponadto należy pamiętać o odpowiednim poziomie paliwa, zbyt mała jego ilość może być przyczyną zamarzania lub gęstnienia, co uniemożliwia uruchomienie samochodu. Nie bez znaczenia pozostaje także stan zapłonu, wymiana świec czy innych elementów odpowiedzialnych za bezproblemowe uruchamianie auta powinny stać się przedmiotem starannego sprawdzenia. Mróz powoduje także przymarzanie drzwi, a ściślej mówiąc przymarzanie uszczelek. Tutaj jednak warto zastosować powszechnie dostępne silikony, które zabezpieczają uszczelki przed przymarzaniem i uszkodzeniem.